sobota, 30 marca: Szombierki - Unia Dąbrowa Górnicza

23 Paź | Inf. własne | Relacja: Sebastian Budzan | Foto: Sebastian Pfajfer

Dobra passa trwa

Zieloni podtrzymali serię zwycięstw. W ostatnich 5 spotkaniach zdobyli aż 12 punktów.

Szombierki Bytom - Polonia Poraj 4:2 (1:2)

Żółte kartki:
74 min. - Morys

Szombierki: Maścibrzuch, Cichecki, Cybul, Konaszczuk, Gwiaździński, Stefaniak, Krzykawski (66 Papis), Lebek, Lubkowicz (46 Morys), Smoliński, Jarnot. Tr. R. Osadnik.

Polonia P.:  Kołodziej, Nowak (72 Figzał), Dębski, Leszczyński, Mizgała, Witczyk (82 Płatkowski), Psonka, Swatek, Socha, Kowalski, Sobala. Tr. K. Całus.

Sędzia: Sebastian Buchta (Śląski ZPN).
Widzow: 150

Zwycięstwo z Polonią Poraj pozwoliło Zielonym na przeskoczenie dzisiejszych rywali w tabeli i póki co zajmowanie dobrego - 10 miejsca w tabeli. Ale zanim mecz zakończył się sukcesem Zielonych każdy przybyły na Modrzewskiego otrzymał dawkę emocji, która powinna wystarczyć na kilka dni. Już na samym początku, bo w 3 minucie goście objęli ku zaskoczeniu wszystkich prowadzenie, Socha wykonywał rzut wolny z lewej strony pola karnego, uderzył na bramkę Maścibrzucha, piłka na nieszczęście odbiła się próbującego ją zablokować Lebka, zmyliła bramkarza i wpadła do bramki. Zieloni próbowali odpowiedzieć, ale najpierw Jarnot za długo zwlekał w polu karnym, a po uderzeniu Kuby Stefaniaka z 17 metrów piłka odbiła się od prawego słupka. W 24 minucie bramkarz wygrał sprint do piłki z Jarnotem, ale w 27 minucie był już bezbronny przy akcji Zielonych; Lebek dośrodkował z rzutu wolnego z lewej strony boiska na pole karne, piłkę przyjął Konaszczuk i podał ją mocno na 5 metr, a tam Jarnot zamienił podanie na wyrównującego gola, W 30 minucie Jarnot dostał piłkę na 20 metrze, wbiegł w pole karne, minął bramkarza z prawej strony, uderzył z kąta na bramkę, a piłka w słupek. Niecelnie uderzał Krzykawski w 35 minucie, a w 37 jego uderzenie zablokowali obrońcy gości. W ostatniej minucie pierwszej połowy goście przeprowadzili akcję, która nie zapowiadała straty bramki, jednak brak krycia zawodnika na 5 metrze spowodował, że nie zmarnował piłki, którą dostał z lewej linii końcowej - 1:2.

Druga połowa jak zwykle ostatnimi czasy była bardziej dynamiczna. W 48 minucie świetne wyjście i wybicie piłki przez bramkarza gości na 18 metrze przerwało akcję 2 na 1. W 52 minucie w polu karnym przy próbie strzału faulowany był Morys, sędzia podyktował rzut karny; do piłki podszedł Jarnot, uderzył na lewy słupek, gdzie rzucił się również bramkarz, odbił piłkę, jednak szybszy był obrońca i wybił ją w pole. Minutę później Jarnot mógł zdobyć kolejną bramkę, przy dośrodkowaniu/strzale przyłożył głowę, piłkę o milimetry minęła bramkę. W 57 minucie akcja gości, podanie wzdłuż bramki, ale bez zamknięcia. W 65 minucie mamy wyrównanie, Jarnot uwalnia się od obrońców, ogrywa wychodzącego bramkarza lobem i umieszcza piłkę w siatce. W 71 minucie rzut wolny z prawej strony, dośrodkowanie, uderzenie Stefaniaka, bramkarz łapie na linii. W 76 minucie Jarnot podaje do Papisa, , ten zwodem mija bramkarza i przy asyście obrońcy gości wyprowadza Zielonych na prowadzenie. W 80 minucie świetne podanie do Jarnota, ten rozpędzony wbiega w pole karne z prawej strony, uderza w bramkarza, który wybija piłkę na rzut rożny. Chwilę później piłkę dostaje Lebek, uderza z 17 metrów, bramkarz z trudem na rzut rożny. W 87 minucie siła spokoju Stefaniaka, który dostaje świetne podanie na 8 metrze, zwodem mija obrońcę i ze spokojem uderza nad próbującymi ratować sytuację obrońcą i bramkarzem - 4:2 !!!

Jest to 4 zwycięstwo w ostatnich 5 spotkaniach, a 3 z kolei. Miejmy nadzieję, że w ostatnich czterech spotkaniach rundy jesiennej Zieloni postarają się sprawić jeszcze niespodziankę, do zdobycia jest jeszcze 12 punktów. Naszym najbliższym przeciwnikiem będzie na wyjeździe drużyna RKS Grodziec.