sobota, 17:00 Szombierki - Unia Rędziny

13 Sie |

Zwycięstwo na inauguracje "HAIZ" IV Ligi !!!

Polonia Łaziska - Szombierki Bytom 0:1 (0:0)

W sobotę nasz zespół zainaugurował sezon cennym zwycięstwem na ciężkim terenie w Łaziskach Górnych.
Choć wynik spotkania nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. Zieloni od początku spotkania dyktował warunki gry i narzucił swój styl. Trener Osadnik przed spotkaniem był bardzo skoncentrowy i po końcowym gwizdku nie krył swojej rodości - "Nie pamiętam kiedy rozpocząłem sezon od zwycięstwa" powiedział uśmiechnięty szkoleniowiec naszego zespołu.
W pierwszej połowie nasi piłkarze mieli dwie doskonałe sytuacje aby wyjść w tym spotkaniu na prowadzenie, najpierw po zagraniu ręką przez jednego z obrońców Polonii nasz kapitan Jakub Stefaniak nie wykorzystał rzutu karnego a później po świetnej indywidualnej akcji Sawickiego do bramki nie trafiali Cichecki i Majsner. Ten drugi na początku drugiej połowy już był bardziej skuteczny i wykorzystał kolejne idealne podanie Sawickiego i Szombierki wyszły na prowadzenie, była to 56 minuta. Do końca spotkania Zieloni kontrolowali przebieg gry na boisku i raz po raz mieli dogodne sytuacje do podwyższenia wyniku, najlepszą z nich miał Mielnik po indywidualnej akcji strzelił wprost w Gocyka, zresztą bramkarz gospodarzy był najlepszym piłkarzem drużyny z Łazisk. Pod koniec spotkania gospodarze próbowali jeszcze stworzyć sobie sytuacje do doprowadzenia do remisu lecz bardzo szczelna defensywa Szombierek nie dała się zaskoczyć.

Zieloni tym zwycięstem pokazali że w tym sezonie będą bardzo goźni dla wszystkich rywali w lidze.
Po spotkaniu znowu można było usłyszeć churalne śpiewy radości naszych piłkarzy.