Warta Zawiercie nie powstrzymała Zielonych przed zgarnięciem kolejnych 3 punktów

Szombierki Bytom - Warta Zawiercie 2:0 (1:0)

Sędziowali: T. Kuźniarz, I. Golda, J. Król (Tychy)

Szombierki: Odyjewski 6, Domański 6, Mielnik 6, Rybak 6, Stefaniak 6, Cybul 6, Szombierski 7, Cichecki 7(74 Zając), Morys 6(88 Cieszyński), Lebek 7, Majsner 6. Tr. R. Osadnik.

Warta: Rybka, Białkowski, Adamiecki, Zachara, Wosik, Radosz, Smoliński, Skórski, Marek, Kubik, Żemła. Tr. A. Orzeszek.
Piłkarz mecz: Sebastian Szombierski.

Widzów: 150

Dzisiejsze spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Zielonych, którzy dyktowali warunki na boisku, chociaż bramkarza gości udało się pokonać dopiero pod koniec pierwszej połowy. Spotkania Zielonych przy Modrzewskiego ostatnimi czasy mają podobny przebieg, pierwsze 20 minut to rozgrywanie piłki, obserwowanie drużyny przyjezdnej, potem próby przedostania się w pole karne gości, a dopiero druga połowa to często falowe ataki naszych zawodników. W pierwszej połowie Zielonym ciężko przychodziło firmowe zagranie z lewego lub prawego skrzydła wprost przed bramkę gości, zawodnicy Warty dobrze podwajali, potrajali Stefaniaka na lewej stronie uniemożliwiając celne dośrodkowanie. W 21 minucie udało się Morysowi zagrać do Lebka, ten dośrodkował z lewej strony do Rybaka, który umieścił piłkę w siatce gości, ale na nieszczęście sędzia dopatrzył się pozycji spalonej naszego zawodnika. Chwilę później Morys wykonywał dwa kolejne rzuty wolne, w pierwszej sytuacji dośrodkował spadającą piłkę na 8 metr, piłka skozłowała przed bramkarzem wprowadzając spore zamieszanie, a drugi rzut wolny nie przyniósł zagrożenia bramki gości. Ciągłe próby rozgrywania piłki wieloma podaniami nie przynosiły skutku, do czasu, gdy w 42 minucie piłkę dostał na 16 metrze z prawej strony Cichecki, który nie zastanawiając się uderzył na "długi" słupek nie dając szans bramkarzowi - 1:0 !!!

W drugiej połowie Zieloni nie pozostawili już złudzeń, dlaczego zajmują fotel lidera. W 49 minucie uderzenie Morysa wybijają obrońcy, W 52 minucie ponownie Morys próbował lobem z 16 metrów. Chwilę później Lebek podał z lewej strony na "długi" słupek, akcję zamknął Majsner uderzając piłkę głową, piłka odbiła się od poprzeczki i minęła nogi Morysa. Dalszy napór Zielonych został wynagrodzony w 64 minucie - piłkę w polu karnym dostał Cichecki, uderzył na bramkę, bramkarz wyciągnął się i odbił piłkę wprost do Lebka, który nie mógł zmarnować takiej okazji - 2:0 !!! W 70 minucie dobre podanie Lebka do wybiegającego Cicheckiego, zabrakło dosłownie metra, aby uprzedzić wychodzącego bramkarza. W 76 minucie rzut wolny dla gości, uderzenie na prawy słupek, Odyjewski parada i rzut rożny. W 79 minucie kolejna próba Majsnera, ponownie głową. W 87 minucie Odyjewski broni w sytuacji sam na sam. Spotkanie kończy uderzenie Lebka z 18 metrów, świetna opadająca piłka, niestety nad poprzeczką.

Zieloni podtrzymują swoją świetną passę, a przeciwnicy tracą punkty. W następnym tygodniu Zieloni staną przed szansą na powiększenie przewagi punktowej nad przeciwnikami, bowiem będziemy gościć u wicelidera w Świętochłowicach.