44 min. - Zając
68 min. - Borkała

Szombierki: Fościak, Cichecki (60 Rogala), Domański, Mielnik, Rybak, Bomba, Szombierski, Cieszyński, Terbalyan, Zając (74 Lebek), Jarnot. Tr. R. Osadnik.
Piast II: Kurek, Kostelecki, Czorniczek, Pantak, Sulima, Maziarz, Borowski, Fojcik, Kania, Okraszewski, SPende. Tr. D. Cholewa.

Mecz z ostatnią drużyną w obecnych rozgrywkach miał jednostronny przebieg i miejmy nadzieję, że będzie przełamaniem, ale o tym przekonamy się już w najbliższą sobotę w meczu ze Szczakowianką. W meczu z rezerwami Piasta Gliwice, który przyjechał w składzie mocno młodzieżowym Zieloni zdobyli 5 bramek, co jest najmniejszym wymiarem kary biorąc pod uwagę liczbę strzałów z okolic 10 metrów oddanych na bramkę gości. Zieloni szybko otworzyli wynik, już w 5 minucie Cichecki zagrał do Zająca, a ten z bliska nie dał szans bramkarzowi. W kolejnych minutach próbował Rybak strzałem z 16 metrów, Szombierski oraz Cichecki w 17 minucie strzałem z ostrego kąta. W 22 minucie Terbalyan zakończył świetne rozegranie kolegów przyjmując piłkę na 5 metrze i uderzając z półwoleja.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch uderzeń Zielonych, najpierw po faulu na Zającu sędzia podyktował rzut karny, który wykonywał Jarnot - pierwsze uderzenie bramkarz odbił, ale dobitka Jarnota znalazła już drogę do bramki. Minutę później Cichecki świetnie podał z prawej strony na 4 metr, Szombierski wślizgiem zmieścił piłkę w siatce obok interweniującego bramkarza. W 50 minucie próbował Terbalyan z 7 metrów, bramkarz wybił piłkę na róg. W 54 minucie kopia akcji z 48 minuty, Cichecki z prawej strony na 4 metr, a tam nabiegający Terbalyan pakuje piłkę do siatki. - 5:0. W 57 minucie w akcji gości w naszym polu karnym sędzia dopatrzył się ręki naszego zawodnika, dyktując jednocześnie rzut karny dla gości. Uderzenie Sulimy było precyzyjne przy lewym słupku - 5:1. W odpowiedzi Jarnot sam na sam na 7 metrze, uderzenie obok lewego słupka. W 59 minucie rajd świetnie dysponowanego Cicheckiego, przebiegł 40 metrów mijając trzech obrońców, dopiero bramkarz zdołał przejąć zbyt mocno wysuniętą piłkę. W 61 minucie bramka z niczego, precyzyjne uderzenie Borowskiego z 16 metrów z lewego narożnika pola karnego, piłka wpada do siatki przy lewym słupku. Kolejne minuty to kolejne akcje Zielonych. W 63 minucie Jarnot bomba nad prawym spojeniem. W 66 Zając bomba z 10 metrów nad poprzeczką. W 70 minucie Terbalyan z 16 metrów nad bramką. W 80 minucie Mielnik z lewej, mija dwóch obrońców, podaje do Jarnota na 10 metr, uderzenie i obrońca blokuje piłkę.

Pomimo wygranej, strata do Cidrów nie zmniejszyła się, Radzionków wygrywa z Gwarkiem Ornontowice 3:2. W najbliższej kolejce jedziemy na mecz do Jaworzna, natomiast kolejne spotkanie u siebie zagramy nietypowo, bo w niedzielę (12.05) o godzinie 14.00, a naszym przeciwnikiem będzie drużyna Sarmacji Będzin.

CEL SZCZEGÓŁOWY: TS SZOMBIERKI BYTOM 34

Dzień dziecka z Jakubek KamińskimKolejka 28: Ruch Radzionków - Szombierki Bytom 1:1Kolejka 27: Szombierki Bytom - Piast II Gliwice 0:1Sztandar 2023Kolejka 23: Szombierki Bytom - Przemsza Siewierz 1:0Lija KlugeKolejka 21: Szombierki Bytom - MKS Myszków 2:2Skarb Kibica 2022 vol 2Sparing: Szombierki Bytom - ŁTS Łabędy 3:1