Po trzech kolejach Sawicki i Malicki zgromadzili pod dwa trafienia, a po jednym Bomba, Stefaniak i Zając

Szombierki Bytom - Raków II Częstochowa 3:0 (1:0)

Szombierki: Fościak, Balul, Bomba, Szombierski, Gruszka, Cichecki (87 Morys), Stefaniak, Gwiaździński, Rybak (76 Borowski), Sawicki (71 Malicki), Zając (65 Pstuś). Tr. R. Osadnik.
Raków II: Chorążka, Krzyżak, Budnicki, Kościelny, Zębik, Theus, Nojszewski, Listkowski, Kaczmarek, Wróblewski, Czerkas. Tr. T. Kuźma.

Sędziowali: W. Szczurek, P. Pilarz, J. Kielar (KS Bielsko-Biała)
Widzów: 150

Do meczu z rezerwami Rakowa Zieloni przystępowali jako faworyci, biorąc pod uwagę zwycięstwo w końcówce meczu z Przemszą, jak również młodą kadrę rezerw Rakowa. Zieloni rozpoczęli mecz dynamicznie od razu przejmując inicjatywę. Pierwszy w 7 minucie sprawdził bramkarza gości Szombierski uderzeniem z dystansu. W 8 minucie Sawicki podał z rzutu rożnego do Gwiaździńskiego, ten dośrodkował w pole karne, a tam Zając idealnie uderzył piłkę głową - 1:0. W 16 minucie Rybak dostał podanie na 15 metrze, uderzył z pierwszej piłki, bramkarz wybił piłkę na rzut rożny. Początkowy pressing Zielonych znacznie zmalał w kolejnych minutach, wobec czego goście spróbowali swojej szansy, ale dopiero w 32 minucie udało im się oddać strzał, ale za to Fościak musiał wykazać się sporymi umiejętnościami wyciągając piłkę spod poprzeczki po strzale z 16 metrów. Nasi obrońcy zablokowali strzały w 35 i 37 minucie, a w 43 ponownie Fościak obronił uderzenie z 18 metrów.

W drugiej połowie Zielonym szybko udało się zdobyć drugą bramkę, bo już w 56 minucie Sawicki dostał piłkę na lewym skrzydle, a następnie ograł dwóch obrońców i bramkarza i uderzył do pustej bramki z 8 metrów - 2:0 !!! Zieloni uzyskali dwubramkową przewagę, która pozwoliła już na spokojną grę. Goście spróbowali swojej szansy w 69 minucie, gdy Nojszewski próbował pokonać Fościaka strzałem z dystansu oraz w 77, gdy Fościak obronił dobre uderzenie zawodnika Rakowa z pola karnego. Ze strony Zielonych świetną okazję miał Kuba Stefaniak, gdy dostał piłkę od dośrodkowującego z rzutu rożnego Sawickiego, piłka po jego strzale głową minęła prawy słupek. Mecz zakończył się mocnym uderzeniem Zielonych, Pstuś postanowił odbyć rajd lewą stroną, podał na wbiegającego Malickiego, a jemu pozostało sfinalizować akcję celnym, pewnym uderzeniem - 3:0.

Zieloni po trzech kolejkach zgromadzili na swoim koncie 7 punktów i w tym momencie zajmują miejsce w tabeli bezpośrednio za Polonią Bytom, przy czym dwie drużyny Warta Zawiercie i RKS Grodziec mają zaległe mecze.

Do gry wracamy szybko, bo już w środę, przy czym będzie to mecz z ramach Pucharu Polski, który rozegramy na wyjeździe z Sokołem Zbrosławice o godz. 17.00. Natomiast kolejny ligowy pojedynek ponownie zagramy na swoim boisku, w sobotę 25 sierpnia, a przeciwnikiem będzie Unia Kosztowy, która w aktualnej kolejce przegrała na własnym boisku z Przemszą Siewierz 1:3.

CEL SZCZEGÓŁOWY: TS SZOMBIERKI BYTOM 34

Dzień dziecka z Jakubek KamińskimKolejka 28: Ruch Radzionków - Szombierki Bytom 1:1Kolejka 27: Szombierki Bytom - Piast II Gliwice 0:1Sztandar 2023Kolejka 23: Szombierki Bytom - Przemsza Siewierz 1:0Lija KlugeKolejka 21: Szombierki Bytom - MKS Myszków 2:2Skarb Kibica 2022 vol 2Sparing: Szombierki Bytom - ŁTS Łabędy 3:1