sobota, 30 marca: Szombierki - Unia Dąbrowa Górnicza

24 Sie | Inf. własne | Relacja: Sebastian Budzan, Foto: Sebastian Pfajfer

Zwycięstwo z Unią

Bramki Terbalyana, Balula i Moritza dały Zielonym drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Szombierki Bytom - Unia Dąbrowa Górnicza 3:1 (2:0)

Cieszyński (32) - Szczepanik (84)

Szombierki: Latka, Cichecki, Balul, Cieszyński, Mączko (58 Stefaniak), Curyło, Rybak, Gwiaździński, Kaiser (79 Pietrycha), Moritz (68 Mieszczak), Terbalyan (58 Schulke). Tr. J. Kluge.

Unia: Wróbel, Kowalczyk, Koziński, Szczepanik, Misztal, Syguła, Machalski, Janosz, Bąk, Warzycki, Dębowski. Tr. D. Klacza.

Widzów: 250

Drużyna gości zaliczyła przed meczem z nami zwycięstwo u siebie 3:0 z Polonią Poraj i w pierwszej kolejce remis z Sarmacją 0:0 na boisku, który później został zweryfikowany jako walkower dla Sarmacji. Nasza drużyna natomiast, zgromadziła 4 punkty. Pierwsza groźna akcja meczu miała miejsce w 8 minucie, po niedokładnym zgraniu piłki do Latki, sędzia odgwizdał rzut rożny dla gości. Dośrodkowanie na krótki słupek, uderzenie głową Szczepanika, przytomnie stojący za nim Gwiaździński również dotknął piłkę głową, dzięki czemu ta trafiła w prawy słupek i wyszła na rzut rożny. W 11 minucie Moritz dostał piłkę w polu karnym, próbował z ostrego kąta, jednak nad poprzeczką. W 19 minucie groźna akcja gości, dośrodkowanie z lewej strony na 5 metr, piłkę dostaje Janosz, uderza, Latka wybija piłkę w pole. W 21 minucie akcja, piłkę z autu wrzuca Moritz, piłka mija wszystkich na wysokości 5 metra, aż trafia do Terbalyana, który pomimo próby przeszkodzenia przez obrońców pakuje piłkę do siatki gości - 1:0. W 27 minucie rzut wolny dla Zielonych blisko rogu pola karnego, po którym mamy kolejne dwa rzuty rożne. W 34 minucie Gwiaździński zablokowany na 16 metrze. W 34 akcja gości, piłka przechodzi przez kolejnych zawodników w naszym polu karnym, ostatni Janosz uderza z 4 metrów, Latka na miejscu. W 35 minucie Kaiser próbował szansy z 17 metrów, jednak niecelnie. Moritz wywalczył rzut rożny w 38 minucie. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, znakomite rozegranie piłki w polu karnym gości, Gwiaździński podaje do Moritza, ten zgrywa do Balula, a ten umieszcza piłkę w siatce gości - 2:0.

Druga połowa zaczęła się od dobrej akcji Zielonych, w 50 minucie Rybak prostopadłą piłką uruchomił Cicheckiego, który wbiegł w pole karne i przy asyście obrońcy oddał strzał na bramkę gości, Wróbel odbił piłkę, którą przejęli obrońcy gości. W 52 minucie to goście próbowali zaskoczyć naszą drużynę, a głównie Misztal, który uderzył z pierwszej piłki i chybił o centymetry. W odpowiedzi, Kaiser na lewej stronie idealnie obsłużył wbiegającego wprost do bramki Moritza w 53 minucie, który wpakował piłkę do siatki gości z najbliższej odległości zdobywając tym samym trzecią bramkę dla Zielonych. W 58 minucie na boisku pojawił się mający za sobą kłopoty ze zdrowiem Kuba Stefaniak, który zmienił Szymona Mączko. Na boisko również wszedł Paweł Schulke, zmieniając Romana Terbalyana. Przewaga Zielonych rosła w kolejnych minutach. W 65 minucie Moritz z lewego rogu pola karnego niecelnie. 3 minuty później zszedł boiska, zastąpiony przez Łukasza Mieszczaka. W 78 minucie próbował Cichecki, ale zbyt słabe uderzenie nie zaskoczyło bramkarza gości. W 79 minucie ostatnia zmiana w naszej drużynie: Mateusza Kaisera zastąpił Daniel Pietrycha. Im bliżej końca spotkania tym do głosu zaczęli dochodzić goście. Pomiędzy 86 a 89 minutą wykonywali trzy kolejne rzuty rożne, a Latka miał okazję do pokazania swoich umiejętności. W 90 minucie goście zdobyli honorową bramkę, a jej autorem był doświadczony Misztal, który nie zmarnował dokładnego podania swojego kolegi i z bliska umieścił piłkę w siatce Zielonych.

Po tej kolejce Zieloni awansowali na drugie miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co Sarmacja Będzin, która jako jedyna drużyna jeszcze nie straciła bramki.