Uderzenie Tomasza Rybaka w ostatnich chwilach meczu zapewniło Zielonym 3 punkty

Szombierki Bytom - Znicz Kłobuck 1:0 (0:0)

Stefaniak (89)

Szombierki: Latka, Cichecki, Balul, Kulisz, Stefaniak, Rybak, Gwiaździński, Terbalyan, Pietrycha (60 Kaiser), Moritz (89 Szubert), Pstuś (65 Malicki). Tr. J. Kluge.

Znicz: Stępień, Korczak, Kasprzyk, Wojtyra, Obodecki, Marek, Bartoszek, Tomczyk, Kmieć, Ogłaza, Jaworski. Tr. T. Juszczyk.

Widzów: 250

Drużyna Kłobucka przed dzisiejszym meczem zgromadziła na swoim koncie 8 punktów, co mogło sugerować, że dla Zielonych będzie to spokojna przeprawa. W naszej drużynie mecz od pierwszych minut rozpoczął Kuba Stefaniak, a na ławce zasiadł chorujący w tym tygodniu Mateusz Kaiser.

W pierwszej połowie Zieloni przeważali, co więcej, goście pierwszy strzał oddali w 26 minucie, swoją drogą niecelny. Pierwszą akcję Zielonych w 5 minucie przeprowadził Cichecki, który próbował zaskoczyć bramkarza gości uderzeniem z prawej strony. W 7 minucie z drugiej strony boiska Stefaniak dośrodkował na 5 metr, piłkę przejął bramkarz gości. W 11 minucie Cichecki dośrodkował na pole karne, piłkę zgrał Pstuś, uderzenie Terbalyana zablokowane, podobnie poprawka Rybaka z 15 metrów. W 16 minucie Pietrycha dośrodkował z rzutu rożnego, uderzenie piłki przez Rybaka mija bramkę gości nad poprzeczką. W 24 minucie Moritza ograł obrońców, ale po podaniu zabrakło zamknięcia akcji. W 26 minucie wspomniany pierwsze uderzenie gości, próbował Obodecki. W 37 minucie w walce z Pietrychą o górną piłkę kontuzji doznał Kmieć, którego do szpitala odwiozła karetka. W 40 minucie najlepsza okazja dla Zielonych w pierwszej połowie, Pstuś dostał piłkę sam na sam, uderza przy asyście obrońców z 12 metra na lewy słupek obok interweniującego bramkarza gości, niestety piłka mija bramkę i wychodzi na aut. W 42 minucie Pietrycha uderza z rzutu wolnego z 20 metrów nad bramką. W przedłużonym czasie zawodnikom Znicza udaje się przedostać w nasze pole karne i dwukrotnie próbowali oddać strzał na bramkę Latki.

Początek drugiej połowy przyniósł sporą dawkę emocji. W 46 minucie Latka wykazał się nie lada cierpliwością, w ostatniej sekundzie uprzedzając napastnika gości. Zaledwie 2 minuty później Bartoszek mocno uderzał z 7 metrów, na szczęście nad bramką. W odpowiedzi w 52 minucie Pietrycha dośrodkował z rzutu rożnego przed bramkę gości, Rybak uderza piłkę głową, bramkarz instynktownie odbija piłkę, ta odbija się od poprzeczki, wraca do bramkarza, a ten ją ostatecznie wybija. W 54 minucie Wojtyra uderza z 17 metrów z lewej strony, piłka odbija się od prawego słupka, w zamieszaniu od zawodnika i trafia do Latki. Uff. W 56 minucie Cichecki mija dwóch zawodników, uderza na bramkę, ale bramkarz gości ponownie nie dał się pokonać. W 62 minucie Moritz mocno i niecelnie z 18 metrów. Ponowna próba Moritza w 66 minucie, wbiega w pole karne, uderza z ostrego kąta, blokada. W 71 minucie świetna okazja Zielonych, Kaiser z bliska uderza niecelnie. Kaiser w 74 minucie podaje z lewej strony pola karnego do Rybaka, ten z 10 metrów uderza piłkę, która wędruje nad bramką. Bezpośredni uderzenie Kaisera w 77 minucie obok bramki. Końcówka spotkania to emocje, coraz więcej nerwów, zmiany ewidentnie podkręciły tempo gry Zielonych, którzy zamknęli gości na swojej połowie, ale dopiero w przedostatniej minucie udało się pokonać bramkarza gości. Moritz rozpoczął akcję na lewym skrzydle, piłkę dostał Rybak dostał piłkę przed polem karnym, idealnie na wysokości lewego słupka, przymierzył i huknął po ziemi, bramkarz gości wyczuł intencje Rybaka, próbował interweniować, ale piłka odbija się od wewnętrznej strony słupka i wpada do bramki - GOOOLLLL - na murawie leży sfaulowany podczas podania Moritz, w bramce szarpanina zawodników gości z Kubą Stefaniakiem, chwilę później Kuba i zawodnik gości otrzymują po żółtej kartce, a w kolejnej chwili nasz zawodnik dostaje jeszcze dodatkowo czerwoną kartkę. Sędzia kończy spotkanie, wszyscy biorą głęboki oddech ulgi i "jedziemy dalej".

Raków II Częstochowa - AKS Mikołów 0:1

W 9 kolejce Zieloni zagrają na wyjeździe w sobotę 5 października z Dramą Zbrosławice, początek spotkania o godzinie 12.30.

Podczas dzisiejszego meczu kibice zorganizowali kolejną już zbiórkę pieniędzy na operację Zenona Lisska, tym razem udało się zebrać 720 zł. Naszą legendę możecie wesprzeć również bezpośrednio na stronie https://zrzutka.pl/gramydlazenka