sobota, 17:00 Szombierki - Unia Rędziny

» Najnowsze wiadomości

12 Paź | Inf. własne | Relacja: Sebastian Budzan, Foto: Sebastian Pfajfer

Szombry rulez

Znakomite wejście zaliczył Marek Szubert, a Karol Pstuś dopiął swego w tym meczu i wpakował piłkę do bramki gości

Szombierki Bytom - Gwarek Ornontowice 2:1 (0:1)

Bramki:
0:1 - 30 min. - Sewerin
1:1 - 65 min. - Szubert
2:1 - 79 min. - Pstuś

Żółte kartki:
Szombierki: Cichecki (26), Latka (89), Pstuś (90), Poloczek (90)
Gwarek: Kwaśniewski (44), Czajka (50)

Szombierki: Poloczek, Kulisz, Balul, Cichecki, Curyło, Cieszyński (81 Malicki), Gwiaździński, Kaiser, Moritz, Terbalyan (62 Szubert), Pstuś. Tr. J. Kluge.

Gwarek: Harkawy, Mizia, Czajka, Kwaśniewski, Nowara, Maziarz, Kasprzyk, Zdrzałek, Sewerin, Czekaj, Jedyński. Tr. P. Krzysztoporski.

Widzów: 250.

Z drużyną Gwarka mieliśmy do wyrównania piłkarskie porachunki z poprzedniego sezonu, gdy dwukrotnie schodziliśmy z boiska pokonani. W rundzie jesiennej na boisku Gwarka przegraliśmy 1:4, by na wiosnę u siebie przegrać 1:2. Tym razem to goście wyjechali od nas na tarczy, pomimo korzystnego wyniku przez 65 minut meczu.

Droga do szóstego z rzędu zwycięstwa na własnym boisku była kręta i długa. Początek spotkania nie zapowiadał przewagi gości, którą uzyskali w ostatnich 15 minutach pierwszej połowy. Fakt, w pierwszych 15 minutach zawodnikom nie udawało się zagrozić bramkarzom. Z naszej strony próbował Kaiser w pierwszej minucie meczu, ale uderzał za lekko, podobnie Balul z 18 metrów w 14 minucie. Goście pierwszy raz sprawdzili Poloczka w 16 minucie uderzeniem z 16 metrów. Zieloni próbowali jeszcze w 19, 22 i 23 minucie, ale akcje Pstusia, Cicheckiego nie zagroziły bramce gości. W 27 minucie pierwsza groźna akcja gości, Sewerin głową uderzył piłkę, która minęła naszą poprzeczkę. W 30 minucie już mieliśmy mniej szczęścia, gdy Sewerin dostał piłkę na 11 metrze i praktycznie uderzył z pierwszej piłki - 0:1. W 34 minucie Poloczek wykazał się znakomitą paradą przenosząc piłkę nad poprzeczką. Ponownie Poloczek uratował nas przed stratą kolejnej bramki w 37 minucie, gdy po uderzeniu piłki z rzutu rożnego udało mu się odbić piłkę, a ta po słupku wyszła w pole. W 40 minucie odpowiedzieć Zielonych, bramkarz wybija piłkę na rzut rożny. Goście szybko odpowiadają mocnym uderzeniem z 16 metrów, Poloczek ponownie na posterunku, piłka odbita.

W drugiej połowie Zieloni zmienili taktykę, w efekcie goście zajęli się obroną, a znacznie mniej ofensywnymi działaniami. Zielonym zajęło trochę czasu wbicie piłki do siatki gości. W 51 minucie dośrodkowanie Pstusia przerwał obrońca gości wybijając piłkę na rzut rożny. W 54 minucie dośrodkowanie z prawej strony Moritza, piłkę uderza z pierwszej Pstuś, nad bramką. W 62 minucie trener dokonał zmiany, w miejsce Terbalyana wpuścił Szuberta. 3 minuty później Cichecki prawą stroną, podanie z końcowej linii na 11 metr, tam piłkę dostaje Szubert, który nie zastanawiając się wkręca piłkę na lewy słupek, bramkarz bez szans - 1:1 !!! W 72 minucie ponownie próbował Pstuś, tym razem z 14 metrów. W 77 minucie zrobiło się gorąco pod naszą bramką, goście wpakowali piłkę do naszej bramki, ale na szczęście sędzia dopatrzył się pozycji spalonej zawodnika gości. Chwilę później Zieloni rozegrali akcję na połowie gości, klasycznie na prawej stronie Cichecki podał na pole karne do Pstusia, ten do Gwiaździńskiego, potem piłkę dostał Kaiser, który przymierzał się już do strzału, wykonał zwód i piłkę dostał ponownie Pstuś, który przyłożył nogę i piłka znalazła się po dobrej stronie linii bramkowej - 2:1 !!! Do końca spotkania Zielonym udało się utrzymać gości z dala od bramki Poloczka.

Bardzo trudne spotkanie, zakończone jakże cennym zwycięstwem, które przy wynikach naszych rywali pozwoliło zachować przewagę nad Unią Kosztowy i powiększyć nad resztą stawki. Do zakończenia rundy jesiennej pozostało nam do rozegrania 5 spotkań. W najbliższej kolejce zagramy na wyjeździe z rezerwami Rakowa Częstochowa, mecz odbędzie się 20 października o godzinie 11.30. Kolejny mecz na własnym stadionie zagramy natomiast 26 października w sobotę o godzinie 14.00, a przeciwnikiem będzie Przemsza Siewierz.

CEL SZCZEGÓŁOWY: TS SZOMBIERKI BYTOM 34

Dzień dziecka z Jakubek KamińskimKolejka 28: Ruch Radzionków - Szombierki Bytom 1:1Kolejka 27: Szombierki Bytom - Piast II Gliwice 0:1Sztandar 2023Kolejka 23: Szombierki Bytom - Przemsza Siewierz 1:0Lija KlugeKolejka 21: Szombierki Bytom - MKS Myszków 2:2Skarb Kibica 2022 vol 2Sparing: Szombierki Bytom - ŁTS Łabędy 3:1