sobota, 30 marca: Szombierki - Unia Dąbrowa Górnicza

Trener Marcin Froń o swoich podopiecznych z rocznika 2009

Trener rocznika 2009 -  Marcin Froń -  tak podsumowuje jesień u swoich dwóch grup podopiecznych:

Grupa Zielona:
Dzisiaj grupa zielona zakończyła rozgrywki ligowe (IV Liga Orlik E1 Bytom).
Zajęliśmy 3. miejsce, które jest w pełni zasłużone, ale w mojej opinii wyższe miejsce było i będzie osiągalne.

Informacje ogólne:
Najlepszy mecz: z Dramą Zbrosławice (9:1)
Najlepsza część meczu: II połowa z AP Champions u siebie (wynik końcowy 4:4), ale II połowa wygrana 3:0.

Strzelcy:
Julek Tkocz 18, Szymon Figura 10, Kacper Kukuła 6, Nikolas Sawicki 5, Seba Dziób 3, Artur Mazur 3, Filip Patoń 2, Filip Lier 2, Alan Sobolewski 1, Tomek Wosz 1 i Kędzior 1 (2010)

Najwięcej spotkań rozegranych:
Michał Steczko, Artur Mazur, Tomek Wosz, Filip Lier, Filip Patoń - 10
Zawodnik najwięcej grający: Michał Steczko ok. 94% możliwych minut
Zawodnik grający na największej liczbie pozycji: Seba Dziób - 7

Ciekawostki:
Przez cały sezon graliśmy w 3 różnych formacjach, ale większość sezonu ustawieniem
1-2-3-1.
Wszystkie rzuty karne (4) przez naszych rywali NIE ZOSTAŁY wykorzystane.
Udało się strzelić bramkę głową.
W 8 meczach prowadziliśmy.
Wygraliśmy wszystkie spotkania w środę.
Nie otrzymaliśmy żadnego rzutu karnego.

Dla tej drużyny łącznie wystąpiło 16 zawodników. Wszystkim dziękuję między innymi za zaangażowanie, obecność, poświęcenie. Rodzicom dziękuję między innymi za poświęcenie (za pakowanie torb czy plecaków, przywożenie dzieci), dopingowanie, za odpowiednie zachowanie na meczach oraz stroje.

Grupa Czarna:
Dzisiaj grupa czarna zakończyła rozgrywki ligowe (V Liga Orlik E1 Bytom)
Zajęliśmy 4. miejsce generalnie ciężko mi to ocenić. Na pewno mogło być gorzej.

Najlepszy mecz: 10:1 z Gwarkiem II TG
Najlepsza połowa: II połowa z Piastem Ożarowice, gdzie w ciągu bodaj 14 minut udało się wyjść z 1:4 na 7:4. W tym okresie zespół oddał 14 celnych strzałów, nie pozwalając rywalom poza wznowieniem od środka wyjść z własnej połowy. Jednak potem z racji wąskiej rotacji zabrakło sił i skończyło się remisem)

Strzelcy:
Marcin Biadała 6, Alan Sobolewski 6, Julek Tkocz 6 (a grał w polu tylko około 20 minut), Filip Alfar 5, Tomek Wosz 2, Nikolas Sawicki 2, Kamil Kidoń 2, Allan Dadak 2, Filip Patoń 1, Szymon Machowski 1, Dawid Kozak 1, Szymon Jarosz 1,
Ekipa z 2010:
Mateusz Wylegała 1, Jakub Krakowiak 1,
Kędzior 1, Daniel Duczek 1

Nikodem Jarmark - 9 (właściwie 10, bo w tym wygranym przez walkower, też by zagrał).
Zawodnik z największym % rozegranych minut uwzględniajac spotkania w których zagrał:
Szymon Jarosz 100%
Zawodnik grający na największej liczbie pozycji: Marek Klos - 6

Ciekawostki:.
W każdym meczu traciliśmy pierwsi bramkę, a mimo to udało się zdobyć 10 punktów.
W jednym meczu udało się nie stracić bramki.

Dla tej drużyny łącznie wystąpiło 32 zawodników. Bardzo liczne grono, tutaj trzeba wyróżnić
chłopców z grupy zielonej 2009, którzy czasem mimo dwóch spotkań, zgłaszali chęci do rozegrania jeszcze jednego, dodatkowego meczu. Także ekipę z 2010 czy z 2011 należy docenić, która u mnie grała mecze.

Rodzicom dziękuję między innymi za poświęcenie (za pakowanie torb czy plecaków, przywożenie dzieci, dowożenie ochraniaczy/koszulek/butów po tym jak zapomnieli), dopingowanie, za odpowiednie zachowanie na meczach, stroje oraz jedzenie, które mi bardzo smakowało (mam nadzieję, że te kalorie będą łatwe do spalenia)

Jednak chciałbym żeby chłopcy częściej byli dostępni do grania spotkań. Staram się każdemu dać się wykazać, ale to graczom musi zależeć, bo ja mimo chęci nie mogę za nich zagrać. Poprzez praktykę najwięcej czerpią satysfakcji, najwięcej się nauczą. Nie ma innej drogi, innej metody żeby się rozwijać.