W pierwszej kolejce 25 lipca mecz derbowy: Szombierki Bytom - Ruch Radzionków *** Final PP na szczeblu podokręgu z Gwarkiem TG wygrywamy walkowerem 3:0

» Najnowsze wiadomości

21 Cze | 17:41:48 | Inf. własne | Relacja: Sebastian Budzan | Foto: Sebastian Pfajfer

Przegrany baraż

Szombierki Bytom - LKS Goczałkowice 0:2 (0:0; 0:1, 0:1)

0:1 - Ćwielong, 93 min (wolny),
0:2 - Ćwielong, 120+2 min.

Sędziował Leszek Lewandowski (Zabrze).

Szombierki: Latka - Cichecki, Balul (114 Szubert), Wagner, Curyło - Moritz (97 Terbalyan), Pietrycha (71 Pstuś), Gwiaździński, Kaiser - Hołoś (97 Malicki), Rybak (83 Juraszczyk). Tr. J. Kluge.

Goczałkowice: Kubina - Dragon, Baron (87 Maroszek), Zięba, Łączek (98 Jendryczko) - Ogrocki (73 Matuszczyk), Jonda (62 Rączka), Hanzel, Furczyk (113 Grygier), Ćwielong - Marchewka (70 Kiełbasa). Tr. D. Baron.

Żółte kartki: Moritz, Pstuś - Jonda, Łączek, Dragon, Maroszek.

We wczorajszym meczu przyszło drużynom mierzyć się ze sobą oraz z fatalną pogodą. Mecz miał wyrównany przebieg, co kilka minut byliśmy świadkami akcji z jednej bądź drugiej strony. W pierwszej połowie Zieloni próbowali zagrozić bramkarzowi gości, w 2 minucie podanie z prawej Gwiaździńskiego, goście wybijają na rzut rożny, w 11 minucie po rzucie rożnym Balul obok bramki, w 23 minucie podanie pomiędzy Kaiserem i Cicheckim skończyło się uderzeniem, po którym piłka minęła prawe spojenie, a w 45 minucie w ostatniej sekundzie blokada na naszym zawodniku uchroniła gości od straty bramki. Ze strony gości najlepszą okazję miał Ogrocki, który z narożnika pola bramkowego miał przed sobą Latkę, który znakomicie obronił uderzenie.

Przez większą część drugiej połowy to Zieloni byli aktywniejsi, próbując osiągnąć swój cel. W 56 minucie Pietrycha uderzał nad bramką z rzutu wolnego z 20 metrów. W 58 minucie Gwiaździński z 18 metrów obok lewego słupka, w 64 minucie Kaiser na lewej stronie ograł obrońcę, podał na pole karne, zbyt lekkie uderzenie Moritza, w 72 minucie Moritz przymierzył z 16 metrów z lewej strony pola karnego, ale piłka niestety trafiła w prawy słupek. Z drugiej strony Gwiaździński w 59 minucie znakomicie przerwał akcję gości na 16 metrze, Latka przerwał akcję gości wybiegiem na 25 metr, w 78 minucie broni uderzenie z 16 metrów, w 80 i 82 minucie Zieloni poradzili sobie z rzutami rożnymi LKSu.

W dogrywce bardzo szybko to nasi przeciwnicy umieścili piłkę w siatce. W 92 minucie po faulu na Matuszczyku na 18 metrze sędzia podyktował rzut wolny. Piłkę uderzył Ćwielong i pomimo ustawionego muru piłka wpadła do siatki Zielonych. Pomimo trzech zmian, które przeprowadził nasz trener Zielonym nie udało się doprowadzić do wyrównania, chociaż kilka szans na ciekawe zakończenie nasza drużyna miała, w 106 minucie Pstuś dwukrotnie podawał z lewej strony na pole karne, Cichecki z lewej próbował dośrodkować z rzutu wolnego, ale mur LKSu zablokował piłkę. Mecz zakończył ponownie Ćwielong, który dostał podanie z prawej strony i nie zostało mu nic innego jak dołożyć nogę i skierować piłkę drugi raz w naszej siatce.

Zawodnikom Goczałkowic gratulujemy i życzymy powodzenia w III lidze.

1% PODATKU DLA KLUBU - KRS: 0000270261

Baraż: Szombierki Bytom - LKS Goczałkowice 0:220102006/2007Ruch Radzionków - Szombierki Bytom 2:512 kolejka: Szombierki Bytom - Przemsza Siewierz 3:310 kolejka: Szombierki Bytom - Gwarek Ornontowice 2:18 kolejka: Szombierki Bytom - Znicz Kłobuck 1:07 kolejka: Szombierki Bytom - Śląsk Świętochłowice 3:15 kolejka: Szombierki Bytom - Sarmacja Będzin 2:1