sobota, 30 marca: Szombierki - Unia Dąbrowa Górnicza

08 Lis | Inf. własne | Relacja: Sebastian Budzan

Szombierki Bytom - Sarmacja Będzin 2:1 (1:0)

Żółte kartki:
Pstuś (38), Moritz (82), Malicki (86) - Dudała (84)

Szombierki: Latka, Balul, Stefaniak, Wagner, Curyło, Łebko, Kaiser, Pstuś (58 Malicki), Maziarz (46 Juraszczyk), Rybak, Moritz. Trener: Piotr Bogusz.

Sarmacja: Dawid, Dudała, Majka, Wawrzyn, Bała, Fulianty, Widurski, Gądek, Skrzypiński, Kozłowski, Terbalyan. Trener: Michał Pluta.

Dzisiejszy mecz miał istotne znaczenie ze względu na sąsiedztwo w tabeli naszych przeciwników z Będzina, jak i na wszystkim znaną sytuację w kraju, która może odbić się kolejny raz na rozgrywkach. Z tego względu każde punkty są cenne, a Sarmacja nigdy nie była dla nas łatwym przeciwnikiem. Dodając do tego ostatnią porażkę z Wartą w Zawierciu, wszyscy czekaliśmy na dzisiejszy mecz z niecierpliwością.

W pierwszej połowie meczu zawodnicy głównie Zielonych próbowali, atakowali, konstruowali akcje, aczkolwiek przez wiele minut nie udawało się pokonać bramkarza gości. Z istotnych akcji warte odnotowania jest uderzenie Kaisera z 4 minuty, gdy próbował półwolejem pokonać bramkarza Sarmacji, zablokowane uderzenie z lewego rogu pola karnego Pstusia z 24 minuty. Bramkę Zieloni zdobyli w 27 minucie, gdy piłkę po rzucie wolnym dostał na głowę w polu karnym Rybak i wpakował ją przy słupku do bramki gości - 1:0. Goście w tej części gry mieli ciekawą akcję w 36 minucie, gdy dośrodkowanie piłki z lewej strony zmusiło Latkę do wybicia piłki nad poprzeczką oraz w 42 minucie, gdy Gądek z lewego rogu pola karnego zawinął piłkę na długi słupek, ale Latka był na miejscu.

W drugiej połowie, klasycznie, zrobiło się ciekawie przy Modrzewskiego. Już w 46 minucie skutecznie wyszedł do zawodnika i obronił jego uderzenie z pola karnego. W 52 minucie Kaiser dostaje piłkę przed bramką, wycofuje do wbiegającego Juraszczyka, ten ładuje z 10 metrów, piłka po nogach obrońcy, bramkarz przenosi piłkę nad poprzeczką. W 60 minucie Kaiser uderza z 14 metrów w środek bramki. W 67 minucie Moritz dostaje piłkę wrzuconą z autu, przyjmuje, po czym pomimo asysty zawodnika gości, uderza na bramkę - 2:0. Z zawodników gości uszło powietrze, Zieloni też już odliczali minuty do końca meczu, gdy w 82 minucie Arek Latka postanowił przywrócić poziom emocjonalny meczu, sędzia podyktował rzut wolny z 15 metrów. Piłkę dośrodkował nasz były zawodnik Roman Terbalyan, a Kacper Zawadzki wpakował ją przy słupku do naszej bramki - 2:1. Zrobiło się nerwowo, posypały się żółte kartki, ale na szczęście udało się dowieźć zwycięstwo do końca.

Najbliższy tydzień będzie ciekawy, ponieważ nasi dzisiejsi goście pauzują w ostatniej kolejce, ale mają zaległy mecz z MKS Myszków, który rozegrają w najbliższą środę. 11 listopada rozegrany zostanie również mecz Polonia Łaziska Górne - Unia Dąbrowa Górnicza oraz Śląsk Świętochłowice - AKS Mikołów. Zieloni natomiast zagrają w sobotę 14 listopada również z MKS Myszków, który na ten moment ma 5 zaległych spotkań.