sobota, 30 marca: Szombierki - Unia Dąbrowa Górnicza

15 Mar | inf własna

Szatnia po meczu w Radzionkowie

Marcin Molek - pierwszy trener

Inauguracja jest zawsze wielką niewiadomą. Cieszy fakt, że mogliśmy rozpocząć rozgrywki. Co do meczu derbowego to wiedzieliśmy, że czeka nas trudne spotkanie. Mieliśmy plan na ten mecz. W pierwszej połowie dobrze to wyglądało. Otrzymywaliśmy się przy piłce, graliśmy atakiem pozycyjnym i szukaliśmy swoich szans. Mecz był wyrównany z lekką przewaga po naszej stronie w operowaniu piłką. Mieliśmy jedna sytuacje 100% podobnie jak Radzionków. Druga połowa zdecydowanie dla Ruchu. Daliśmy się zepchnąć za głęboko do defensywy a po odbiorze brakło utrzymania przy piłce. Remis szanujemy tym bardziej, że ratował nas słupek i poprzeczka przed utratą gola. Chłopacy dali dziś tyle ile mogli i za to im dziękuje.

Jakub Stefaniak - kapitan drużyny

Szanujemy punkt zdobyty w pierwszym meczu, po przerwie rywal zepchnął nas do defensywy trzeba przyznać, że w niektórych sytuacjach dopisało nam szczęście. W pierwszej połowie grając z wiatrem, próbowaliśmy otworzyć wynik, szkoda sytuacji sam na sam Bulka bo mecz wtedy mógł się inaczej ułożyć ale było minęło, mecz już się skończył i teraz myślimy już tylko o kolejnym meczu z Polonią Łaziska Górne. Na pewno cieszy to, że zagraliśmy na zero z tyłu i będziemy się starać, żeby ta passa trwała w następnych spotkaniach.

Fabian Bulek - debiutant w seniorach Szombierek

Jechaliśmy do Radzionkowa po 3 punkty, chcieliśmy wygrać te spotkanie. W pierwszej połowie konsekwentnie dążyliśmy do celu, miałem też sytuację którą powinienem wykorzystać zabrakło odrobinę szczęścia, w drugiej połowie trochę rolę się odwróciły to Ruch przejął kontrole mieli parę dogodnych sytuacji które mogły zakończyć się bramką. Na nasze szczęście tak się nie stało, teraz trzeba się skupić na nadchodzącym spotkaniu żeby zainkasować 3 punkty bo sytuacja w tabeli nie wygląda najlepiej.