sobota, 30 marca: Szombierki - Unia Dąbrowa Górnicza

Gwarek Ornontowice - Szombierki Bytom 2:0 (2:0)

30` -

Bez żółtych kartek.

Szombierki: Dorosławski, Curyło (55` Drapała), Oracz, Balul, Wagner (75` Juraszczyk), Rybak, Łebko, Pstuś, Krawiec (40` Bulek), Kaiser, Moritz (55`Malicki).

W rezerwie pozostali: Harkawy, Stefaniak, Szubert.

Nie udała się wyprawa do Ornontowic, skuteczniejszy Gwarek w pierwszej połowie ustalił wynik meczu.
Przy odrobinie szczęścia mogliśmy wywalczyć choć punkt, ale w bramce gospodarzy dobrze spisywał się znany naszym kibicom Arkadiusz Latka. W środę kolejny mecz z serii - być albo nie być. Na swoim boisku o godzinie 18 podejmiemy Dramę Zbrosławice.

Więcej o meczu z bloga "Ocalić od zapomnienia - Szombierki" :
"Mecz rozstrzygnął się po 30 minutach, kiedy to Gwarek zdominował przyjezdnych strzelając dwie bramki w odstępie 4 minut. Brak umiejętności wyprowadzenia piłki z własnej połowy, brak umiejętności utrzymania piłki na połowie przeciwnika i błędy w ustawieniu (podania między obrońców)  oraz kryciu (obrońca na plecach rywala, a nie odcinający go od podania) i w efekcie szybkie 0:2.

Co prawda potem mecz się wyrównał, lecz bardziej z tego względu, że Gwarek już nie musiał, a Szombierki nie umiały. Drużyny nadal miały swoje okazje, przy czym w bramce Szombierek dobrze spisywał się Dorosławski, a Latka zachował czyste konto między innymi dlatego, że Wagner w 53' nie potrafił go pokonać w sytuacji sam na sam. To powinien być gol i kto wie, może jeszcze szansa na remis. Tym bardziej, że swoje okazje mieli MalickiPstuś czy Juraszczyk.

Pierwsza wiosenna wyjazdowa porażka i raczej już do końca sezonu walka o każdy punkt, który może okazać się cenny, tym bardziej, że w III lidze w okolicach strefy spadkowej niebezpiecznie kręci się ROW Rybnik."