13 Lis | Inf. własne | Relacja: Sebastian Budzan

Dwie bramki zdobył dzisiaj Łukasz Polak, a wynik ustalił Dominik Balon

Szombierki Bytom - Podlesianka Katowice 3:0 (1:0)

Żółte kartki: Łebko (81, 85) - Dąbrowiecki (53), Nowotnik (83).

Widzów: 150

Szombierki: Wierzbicki, Stefaniak, Śliwa, Janicki, Łebko, Peda (70 Tsuleiskiri), Balon (84 Waśkiewicz), Moritz, Polak (89 Czajor), Zając (79 Rusz). Trener Krzysztof Kiełb.

Podlesianka: Tomanek, Stachoń M., Kawała, Nowotnik, Stachoń Ł., Żemła, Renner, Lisiński, Rosiński, Jarnot, Niesyto. Trener Damian Ostrowski.

W ostatnich 5 meczach Zieloni wywalczyli w sumie 10 punktów (3 zwycięstwa, remis i porażka) z 19, które zgromadzili w rundzie jesiennej po 15 meczach. Przed dzisiejszym meczem byliśmy pełni obaw, pomimo, że drużyna Podlesianki dopiero co zawitała do grona 4-ligowców, to jednak 5 miejsce zajmuje nieprzypadkowo. Początek spotkania niewątpliwie należał do gości, którzy próbowali szybko przejąć kontrolę na boisku i zapewne objąć prowadzenie. Z blisko 15-minutowego naporu gości niewiele wynikło, praktycznie obyło się bez celnego strzału ze strony gości, za to w 7 minucie Peda spróbował z 16 metrów - celnie. W 18 minucie wysoka piłka na prawej stronie do Zając, pomimo asysty obrońcy Zając przejmuje piłkę, podaje z końcowej linii na wbiegającego Moritza, ten z pierwszej w boczną siatkę. W kolejnych minutach ponownie to goście próbowali atakować naszą obronę, spora w tym zasługa aktywnego Rosińskiego. Wierzbicki pierwszą okazję do obrony miał w 28 minucie, gdy Nowotnik uderzał z dystansu. W 38 minucie kolejne niecelne uderzenie gości, bo ciekawym rozegraniu piłki w polu karnym pomiędzy Rosińskim a Niesyto, który uderzał. W 41 minucie akcja Zielonych na prawej stronie po wrzucie z autu, piłkę dostaje Polak, który uderza na długi słupek, bramkarz pomimo interwencji był bez szans wobec siły uderzenia - 1:0 dla Zielonych. W 45 minucie Polak dostał piłkę posłaną do niego prawie 30 metrowym górnym podaniem, przyjął piłkę w polu karnym i nie namyślając się próbował uderzyć obok wybiegającego bramkarza gości, który ostatecznie w tej akcji był górą.

Druga połowa rozpoczęła się od trzech zmian w drużynie Podlesianki. Pierwsza akcja w tej części gry należał do Zielonych i od razu zakończyła się podwyższeniem prowadzenia. Peda wywalczył piłkę na lewej stronie, podał do Janickiego, który dośrodkował ją na 5 metr, a tam czekał już Polak, który huknął w środek bramki - 2:0 !!! W kolejnych minutach goście odpuścili, a Zielonym udało się wpakować piłkę do siatki gości po raz trzeci. Tym razem w 66 minucie w głównej roli znalazł się Dominik Balon, który z bliska wpakował piłkę do bramki gości uderzeniem głową - 3:0. Ostatnie 20 minut rundy jesiennej upłynęło w spokoju, chociaż Zieloni próbowali zdobyć kolejne bramki. W 78 minut Polak podał z linii końcowej na 10 metr do Gagi, który uderzył nieczysto. Chwilę później Moritz dośrodkował z rzutu wolnego na 7 metr, a tam Denis Oracz głową obok lewego słupka. W 85 minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Łukasz Łebko, w efekcie musiał opuścić boisko gry. W 90 minucie Kordian Rusz pociągnął do końcowej linii, podał wzdłuż 5 metra, a piłkę odbitą od obrońców przejął na 16 metrze Waśkiewicz, uderzył celnie, ale zbyt lekko, aby zaskoczyć Tomanka.

CEL SZCZEGÓŁOWY: TS SZOMBIERKI BYTOM 34

Dzień dziecka z Jakubek KamińskimKolejka 28: Ruch Radzionków - Szombierki Bytom 1:1Kolejka 27: Szombierki Bytom - Piast II Gliwice 0:1Sztandar 2023Kolejka 23: Szombierki Bytom - Przemsza Siewierz 1:0Lija KlugeKolejka 21: Szombierki Bytom - MKS Myszków 2:2Skarb Kibica 2022 vol 2Sparing: Szombierki Bytom - ŁTS Łabędy 3:1