Sarmacja - Gruszka (50), Misztal (79).

Szombierki: Fościak, Mielnik, Stefaniak, Bomba, Cieszyński (70 Sawicki), Szombierski, Gwiaździński, Cichecki, Terbalyan, Zając (61 Krzykawski), Jarnot. Tr. R. Osadnik.

Sarmacja: Maciejowski, Wandzik (87 Nowak), Balul, Derlatka, Sroka, Jędrzejczyk, Dyrda, Lesik, Makowski, Misztal (81 Tyszczak), Zawadzki. Tr. S. Stemplewski.

Widzów: 100

Dzisiejsze spotkanie zamykało 25 kolejkę, w której największą niespodzianką była porażka Ruchu Radzionków ze Szczakowianką Jaworzno 1:3. Zieloni stanęli więc przez szansą na zmniejszenie straty do lidera i jednocześnie ponownie przeskoczyć w tabeli rozgrywek Przemszę Siewierz i Śląsk Świętochłowice, które walczą o podium na koniec sezonu.

Początek spotkania to wzajemne sprawdzanie, Zieloni próbowali za sprawą Cicheckiego, który rozegrał się w ostatnich meczach na prawym skrzydle i większość dośrodkowań i podań na pole karne z prawej strony przychodzi właśnie od Cicheckiego. W dzisiejszym meczu tylko w pierwszych 10 minutach udało mu się trzykrotnie wprowadzić piłkę w pole karne gości we wspomniany sposób. W 20 minucie dla odmiany Cichecki środkiem podanie do wychodzącego na czystą pozycję Zająca, jednak podanie było zbyt silne. W 22 minucie Fościak poradził sobie w zamieszaniu w naszym polu karnym. W 24 minucie Jarnot otworzył wynik, Cichecki podaje do nadbiegającego Jarnota, bomba pod poprzeczkę - 1:0! Chwilę później Jarnot dostał górną piłkę, którą uderzył głową, bramkarz z trudem wybił piłkę na rzut rożny. W kolejnych minutach próbowali Cichecki oraz Zając, ale ich próby kończyły się zwykle rzutem rożnym. W 44 minucie groźna akcja gości, która zakończyła się wpakowaniem piłki do siatki, ale sędzia zdecydował o odgwizdaniu rzutu wolnego dla Zielonych.

W drugiej połowie worek z bramkami się rozsypał. Goście zaatakowali, najpierw w 56 minucie Fościak z trudem odbił na 16 metr piłkę po uderzeniu z rzutu wolnego, a w 59 minucie musiał wyciągać piłkę z siatki po uderzeniu Dyrdy. Po kolejnych 5 minutach goście objęli prowadzenie po fatalnej komunikacji w naszej drużynie Zawadzki dostał okazję strzału na długi róg i z niej skorzystał 1:2. Chwilę zajęło Zielonym pozbieranie się po ekspresowych dwóch bramkach gości. W odpowiedzi ponownie Jarnot, ponownie dostaje piłkę w polu karnym po rzucie rożnym i ponownie pokonuje bramkarza gości, była 71 minuta. W 75 minucie Jędrzejczyk uderza na bramkę Fościaka, ponownie odbija piłkę. W 80 minucie Cichecki z prawej do Jarnota, ten dobiega do piłki, uderza - 3:2 !!!

Ufff. Zieloni w końcu wygrywają pojedynek z rywalem, który postawił wysoko poprzeczkę, co może cieszyć przed najbliższymi spotkaniami i chociaż mamy teoretyczne szanse na dogonienie rywali z Radzionkowa, to jednak zawsze można zmniejszyć stratę punktową o co miejmy nadzieję, już w meczu z Wartą w Zawierciu Zieloni powalczą z sukcesem.