11 Sie | Inf. własne | Relacja: Sebastian Budzan, Foto: Sebastian Pfajfer

Po golach Malickiego i Cicheckiego pokonujemy Wartę Zawiercie 2:0.

Szombierki Bytom - Warta Zawiercie 2:0 (0:0)

Moritz (16), Kaiser (19), Gwiaździński (52).

Szombierki: Latka, Cichecki, Balul, Kulisz (69 Mączko), Curyło, Terbalyan (63 Cieszyński), Rybak, Gwiaździński, Kaiser, Moritz (86 Szubert), Malicki (78 Mieszczak). Tr. J. Kluge.

Warta: Maścibrzuch, Chmielewski, Mąka, Adamiecki, Bębenek, Wawoczny, Drzymont, Klama, Bartusiak, Wrona, Jarnot. Tr. R. Majchrzak.

Widzów: 250

Pierwszy mecz Zielonych po przejęciu drużyny przez duet Kluge-Krupanek zakończył się zwycięstwem Biało-Zielonych, chociaż przez sporą część meczu walka była bardzo wyrównana, a wynik niepewny. W pierwszej jedenastce pojawili się nowi zawodnicy Kulisz, Terbalyan, Kaiser i Moritz, na rezerwie zasiadli Zapiór, Cieszyński, Mieszczak, Szubert, Thiel, Schulke i Mączko. Kontuzję jeszcze leczy Karol Pstuś, ale lada chwila będzie do dyspozycji trenera.

Warta Zawiercie jak zwykle była wymagającym rywalem. W poprzednim sezonie u siebie wygraliśmy 3:2 po bramkach Pstusia i Zająca (2), a na wyjeździe uzyskaliśmy bezbramkowy remis. W drużynie goście zagrali znani z występów w naszych barwach Rafał Maścibrzuch w bramce i Jacek Jarnot w napadzie. Jarnot już w 30 sekundzie meczu mógł dać prowadzenie gościom, po błędzie naszej obrony przejął piłkę i uderzył z prawego rogu pola karnego, na szczęście na drodze piłki stał słupek bramki Latki. W 9 minucie prawym skrzydłem Cichecki przebił się w okolice linii końcowej i dośrodkował przed bramkę gości, piłkę głową uderzył Curyło, a ta minęła lewy słupek. W 13 minucie uderzenie Kaisera z 16 metrów zablokowali goście. W 17 minucie groźna akcja gości, ponownie Jarnot, tym razem z lewej strony pola karnego, uderzenie i boczna siatka. W 24 minucie Adamiecki z Warty uderzał z 16 metrów, Latka się wyciągnął i sparował piłkę na rzut rożny. W 28 minucie sędzia nie dopatrzył się faulu na wbiegającym w pole karne Cicheckim. W 31 minucie Gwiaździński dośrodkował z rzutu wolnego z 20 metra, piłkę po próbie wyprowadzenia przejął Kaiser, a chwilę później wywalczył rzut rożny. Dośrodkowanie Gwiaździńskiego, bomba Terbalyana z 16 metrów, niestety obok bramki. W 42 minucie błąd naszej obrony, Latka broni uderzenie w sytuacji sam na sam !!! W odpowiedzi mierzone uderzenie Rybaka z 25 metrów, piłka mija spojenie słupka i poprzeczki. Na zakończenie zrobiło się gorąco pod naszą bramką, tym razem lewy słupek stanął gościom na drodze piłki do bramki.

W przerwie meczu trenerzy nie przeprowadzili zmian personalnych. W 49 minucie Zieloni wywalczyli rzut rożny po uderzeniu Moritza. W 53 minucie Kaiser do Moritza, ten uderza z 16 metrów, ponownie blokada. W 62 minucie Latka kolejny raz staje na wysokości zadania i broni w trudnej sytuacji. W 70 minucie Moritza na lewym skrzydle, dośrodkowuje na 5 metr, do piłki wyskakuje Malicki i obrońca gości, piłka najpierw odbija się od Malickiego, by chwilę później znaleźć się w bramce po wpakowaniu jej przez Malickiego - 1:0. Emocje po pierwszej bramce nie opadły, a Cichecki dostaje świetne podanie od Moritza, rozpoczyna swój rajd prawą stroną, mija dwóch przeciwników, zbiega w kierunku pola karnego i z ostrego kąta uderza na pustą bramkę, piłka jeszcze ociera się o prawy słupek i wpada do bramki gości - 2:0 !!! W 82 minucie świetne uderzenie Mieszczaka, ale bramkarz gości tym razem dał radę. W 85 minucie kolejna akcja Cichego na prawej stronie, ponownie uderza z ostrego kąta, ale tym razem uderzył nieczysto i piłka opuściła boisko. Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowych 90 minut, ale końcówka spotkania rozgrywana była w bezpiecznej odległości od naszej bramki. Tym samym zdobyliśmy pierwsze trzy punkty w nowym sezonie.

Raków II Częstochowa - Przemsza Siewierz 1:1

Dzisiaj swój mecz rozegrają jeszcze drużyny Znicza Kłobuck i Ruchu Radzionków. W drugiej kolejce zagramy na wyjeździe z Unią Kosztowy.