sobota, 17:00 Szombierki - Unia Rędziny

» Najnowsze wiadomości

22 Wrz | Inf. własne | Relacja: Sebastian Budzan, Foto: Sebastian Pfajfer

Szombry - Śląsk 3:1

Liczba drużyn w czubie tabeli sukcesywnie się redukuje, a po analizie sobotnich wyników w naszej lidze, mecz ze Śląskiem po prostu trzeba było wygrać

Szombierki Bytom - Śląsk Świętochłowice 3:1 (1:1)

Bramki:
0:1 - 16 min. - Nawrocki J.
1:1 - 24 min. - Kaiser
2:1 - 80 min. - Kaiser
3:1 - 88 min. - Moritz

Żółte kartki: Henisz (38), Kulisz (41)

Szombierki: Latka, Cichecki, Balul, Kulisz, Curyło, Rybak, Gwiaździński, Kaiser, Moritz (89 Pietrycha), Terbalyan (79 Szubert), Malicki (65 Pstuś). Tr. J. Kluge.

Śląsk: Stopyra, Koniarek (80 Gut), Wawrzyniak, Nawrocki J., Krawczyk, Gajda (75 Lesik), Terbalyan, Tutaj, Ściętek, Wasiak (66 Nawrocki B), Henisz (70 Palka). Tr. D. Tukaj.

Widzów: 450

Po sobotnich wynikach naszych rywali, Zielonym nie pozostało nic innego jak wygrać ze Śląskiem Świętochłowice. Pogoda dopisała, kibiców ponad 400, znakomity doping na 100-lecie, a naszym piłkarzom przyszło na początku meczu pocierpieć. Wszyscy spodziewali się gładkiego prowadzenia Zielonych, a tymczasem najpierw w 2 minucie Latka został zmuszony do interwencji po uderzeniu z rzutu wolnego, a 16 minucie musiał wyciągać piłkę z siatki, gdy Jakub Nawrocki dostał piłkę na 16 metrze i mierzonym uderzeniem zmieścił piłkę przy słupku - 0:1. W 19 minucie goście wpakowali piłkę kolejny raz do naszej bramki, ale jeden z zawodników gości znajdował się pozycji spalonej, co zauważył sędzia liniowy. Pierwszą groźną akcję Zieloni przeprowadzili w 24 minucie i od razu dała ona wyrównanie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, zamieszanie w polu karnym, piłkę dostaje na linii pola karnego Kaiser, który uderza opadającą piłkę na prawy słupek, piłka wpada i uderza w boczną siatkę - 1:1 !!! Do końca pierwszej połowy Zieloni posiadali optyczną przewagę, aczkolwiek dopiero w 38 minucie Rybak próbował pokonać bramkarza gości, uderzeniem piłki głową, a w 44 minucie Moritz w świetnej akcji, uderzył z 16 metrów po ziemi, a piłka minęła prawy słupek o milimetry.

Początek drugiej połowy przypominał ostatnie 15 minut pierwszej części gry, z wyłączeniem trybun, na których trwała kolejna odsłona oprawy kibiców na 100-lecie. Na boisku natomiast Zieloni próbowali znaleźć sposób na rozbicie dobrze broniącej się obrony gości. W 60 minucie próbował z bliska Terbalyan, w 66 minucie dla odmiany Balul z 20 metrów. W 76 minucie rzut rożny dla gości, dośrodkowanie, przejęcie piłki przez Zielonych, szybka kontra, Moritz rozpędza się z piłką na połowie gości, po czym po krótkim rajdzie zostaje pozbawiony piłki przez interweniującego obrońcę gości, który zapobiegł sytuacji sam na sam. Im bliżej końca tym mecz nabierał rumieńców. Goście nie odpuszczali, a Zieloni dążyli do zdobycia prowadzenia, które pozwalało powrócić na fotel lidera. W 78 minucie goście sprawdzili Latkę, mocne uderzenie z 16 metrów, Latka przenosi piłkę nad poprzeczką. W 80 minucie Kaiser pokazał swoje umiejętności techniczne, dostał piłkę przed polem karnym, wymanewrował zawodników gości, po czym z 12 metrów uderzył nie do obrony przy słupku - 2:1 !!! W 84 minucie Curyło ratuje nasz zespół przed utratą bramki, wybijając głową piłkę z bramki. W 87 rzut wolny dla gości z 18 metrów, Ściętek uderza pod wyskakującym murem, Latka na posterunku. W 88 minucie Zieloni rozgrywają piłkę przed polem karnym Śląska, podanie do Moritza, który uderza na prawy słupek i ... GOOOLLLL 3:1 dla Zielonych !!! W 90 minucie na zakończenie jeszcze raz Kaiser, tym razem po jego uderzeniu piłka odbiła się od słupka.

Zieloni wracają na fotel lidera chwilowym, sobotnim liderowaniu drużyny z Mysłowic, nad którymi mamy 2 punkty przewagi, a 4 oczka nad 3 w tabeli Wartą Zawiercie. W najbliższej kolejce ponownie zagramy na swoim stadionie, ponownie w niedzielę, ale tym razem o godzinie 16.00, a naszym rywalem będzie drużyna Znicza Kłobuck.

CEL SZCZEGÓŁOWY: TS SZOMBIERKI BYTOM 34

Dzień dziecka z Jakubek KamińskimKolejka 28: Ruch Radzionków - Szombierki Bytom 1:1Kolejka 27: Szombierki Bytom - Piast II Gliwice 0:1Sztandar 2023Kolejka 23: Szombierki Bytom - Przemsza Siewierz 1:0Lija KlugeKolejka 21: Szombierki Bytom - MKS Myszków 2:2Skarb Kibica 2022 vol 2Sparing: Szombierki Bytom - ŁTS Łabędy 3:1