Szombierki: Latka, Balul, Kulisz, Cieszyński, Stefaniak, Gwiaździński, Kaiser, Moritz (81 Malicki), Rybak, Terbalyan (71 Pstuś), Hołoś (84 Szubert). Tr. J. Kluge.
rezerwa: Poloczek, Mączko, Kulisz, Mieszczak, Malicki, Szubert, Pstuś.

Przemsza: Gniełka, Wilk, Szombierski, Kros, Setlak, Sikora, Wilk, Repa, Burczyk, Zając, Morys. Tr. P. Oklejewski.
rezerwa: Borecki, Bednarz, Sobczyk, Chwila, Ból, Hamerlik, Sawicki.

Widzów: 200

Po zeszłotygodniowej wyjazdowej porażce z rezerwami Rakowa Częstochowa, Zieloni w sobotnim meczu podejmowali gości z Siewierza. Po stronie gości w meczu przeciwko naszej drużynie zagrali nasi byli zawodnicy: Sebastian Szombierski, Amadeusz Zając, Mateusz Morys i Przemysław Sawicki. W naszej drużynie zabrakło kontuzjowanego w meczu z Rakowem II Cicheckiego, którego czekają badania i przerwa w grze, a zadebiutował Tomasz Hołoś, pozyskany z Ruchu Chorzów. Przewagę 10 punktów w tabeli było widać od początku meczu, Zieloni przeważali, a już w 3 minucie Kaiser uderzeniem z rogu pola karnego przetestował bramkarza, temu udało się przenieść piłkę nad poprzeczką. W 11 minucie Cieszyński podał na 16 metr do Terbalyana, ten wykonał zwód, ustawił piłkę i uderzył na lewy słupek - 1:0. Dwie minuty później Kaiser świetnie podał z lewej strony na 5 metr na wbiegającego Hołosia, który wpakował piłkę do siatki Przemszy 2:0. Gładko, spokojnie, momentami mecz wydawać się senny, goście po dwóch ciosach nie mieli pomysłu, a Zieloni od czasu do czasu próbowali zagrozić bramkarzowi gości. W 26 minucie mocne uderzenie Burczyka z 16 metrów, odbija Latka i tyle ze strony gości. W 30 minucie uderzenie Stefaniaka z 16 metrów zablokował obrońca gości, a po ponownym uderzeniu piłka minęła prawy słupek o milimetry.

Druga połowa rozpoczęła się równie "dynamicznie", przy czym tym razem to goście spróbowali, po kiksie naszej obrony w 54 minucie Zając znalazł się z lewej strony pola karnego, uderzył obok Latki na prawy słupek, ale na szczęście chybił, a było blisko. W 59 minucie wprowadzenie piłki do gry z autu wprost na pole karne, tam finalnie piłkę dostał pod nogi Moritz, który prostym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi gości - 3:0. Jak to jeden z kibiców powiedział chwilę później: no i po meczu. A tu ... 67 minuta, podanie górą z 25 metra na 15 metr, tam piłkę uderza głową Burczyk, a piłka leci, leci i wpada do bramki Zielonych - 3:1. 74 minuta w głównej roli Zając, dośrodkowanie z prawej strony, mija piątkę, piłkę zgrywa Setlak na 5 metr, a na środku piłkę głową pakuje do naszej bramki wspomniany Zając. Chwile później Zieloni Kaiser próbował w polu karnym sam na sam, ale bez sukcesu. Na boisku zaroiło się od ofensywnych zawodników Zielonych, ale nic to nie dało, każda wybita piłka przez naszą obronę wracała jak bumerang za kilka sekund w okolice naszego pola karnego. Na domiar złego najpierw goście wykonywali rzut wolny z naszej pola karnego za złapanie piłki przez naszego bramkarza po podaniu obrońcy, a w 85 minucie goście zdobyli wyrównującą bramkę, piłkę z bliska uderzył Burczyk - 3:3.

Dzisiaj swój mecz rozegra nasz bezpośredni rywal, Unia Kosztowy zagra wyjazdowo ze Śląskiem Świętochłowice. W innych spotkaniach 12 kolejki Ruch Radzionków zremisował na wyjeździe z AKSem Mikołów, Znicz Kłobuck wygrał 3:0 z Rakowem II Częstochowa i wskoczył na 3 miejsce w tabeli !!! Unia Dąbrowa Górnicza przegrała 0:1 z Wartą Zawiercie, Sarmacja Będzin remisowała 2:2 ze Slavią Ruda Śląska, Polonia Poraj pokonała 3:1 RKS Grodziec, a Drama Zbrosławice przegrała 0:2 z Gwarkiem Ornontowice.

Do zakończenia rundy jesiennej pozostały już tylko 3 kolejki. Zieloni w najbliższej kolejce zagrają na wyjeździe z RKSem Grodziec.

CEL SZCZEGÓŁOWY: TS SZOMBIERKI BYTOM 34

Dzień dziecka z Jakubek KamińskimKolejka 28: Ruch Radzionków - Szombierki Bytom 1:1Kolejka 27: Szombierki Bytom - Piast II Gliwice 0:1Sztandar 2023Kolejka 23: Szombierki Bytom - Przemsza Siewierz 1:0Lija KlugeKolejka 21: Szombierki Bytom - MKS Myszków 2:2Skarb Kibica 2022 vol 2Sparing: Szombierki Bytom - ŁTS Łabędy 3:1