11 Paź | Inf. własne | Relacja: Sebastian Budzan | Foto: Sebastian Pfajfer

Kaiser, Moritz, Juraszczyk zdobywcami bramek w meczu z Unią Kosztowy

Szombierki Bytom - Unia Kosztowy 3:1(1:0)

Szombierki: Latka, Curyło, Balul, Wagner, Stefaniak, Maziarz (85 Szubert), Łebko, Rybak, Mańko (46 Juraszczyk), Kaiser, Moritz. Tr. P. Bogusz.

Kosztowy: Adamek, Matera, Bednarz, Kowalski, Wolny, Gemborys, Kamiński, Pryszcz, Malik, Iwan, Hat. Tr. P. Mrozek.

Kartki: Łebko(62+78), Maziarz (68) - Matera (57), Kocurek (68)
Widzów: 200

Wczoraj oglądaliśmy inną drużynę Zielonych, chociaż nazwiska te same. W zasadzie obserwując poczynania zawodników na boisku nie było widać różnicy 19 punktów w tabeli, które dzieliło nasze zespoły.

Pierwszą groźną akcję zaliczyli goście, bo w 6 minucie Wolny uderzał z bliska obok lewego słupka bramki Latki. Bardzo szybko to Zieloni otworzyli wynik, bo już w 12 minucie Kaiser dostał podanie, uwolnił się od obrońców i w sytuacji sam na sam nie dał szans Adamkowi - 1:0. W 22 minucie to goście byli blisko wyrównania, gdy po rzucie rożnym głową piłkę uderzał Iwan, a piłka minęła lewy słupek. Zieloni zaczęli nacierać mocniej na obronę gości. W 25 minucie uderzenie Moritza z pola karnego zbyt lekkie, aby zaskoczyć bramkarza gości. W 27 minucie Moritz podaje do Mańko, ten wjeżdża w pole karne, sam na sam, bramkarz, rzut rożny. W 30 minucie bomba Filipa Maziarza, rzut rożny. W 38 minucie znakomita szansa Zielonych, Moritz wbiega z piłką w pole karne, mija bramkarza, ale zabrakło pół metra, aby zdążyć jeszcze dogonić piłkę i wpakować do siatki gości.

Druga połowa rozpoczyna się od akcji gości, uderzenie zza pola karnego, Latka wspólnie z poprzeczką ratują Zielonych. W 49 minucie Maziarz świetniej wbiegał z prawej strony w pole karne, wycofał piłkę na 16 metr, niestety zabrakło zamknięcia akcji. W 55 minucie ponownie goście groźnie, Latka wygrywa pojedynek sam na sam. W 57 minucie świetne podanie w tempo z lewej strony Juraszczyka, Moritz w rytmie uderzenie z pierwszej piłki, pomimo asysty obrońców bramkarz gości nie miał szans na obronę tego uderzenia - 2:0. W 65 minucie rzut wolny dla Zielonych na 25 metrze, uderzenie Wagnera po ziemi. W 68 minucie faul na Maziarzu z prawej strony na wysokości pola karnego, żółte kartki, Moritz dośrodkowuje piłkę na 5 metr, bramkarz odbija, zamieszanie i aut. W 77 minucie Moritz zostaje sfaulowany w polu karnym, sędzia odgwizduje rzut karny. Piłkę ustawia Rybak, uderza na lewy słupek, bramkarz wyczuł sytuację i wygrywa ten pojedynek. Akcja gości, próba szybkiego przeniesienia akcji pod naszą bramkę, Łebko fauluje zawodnika gości, za co dostaje drugą żółtą kartkę i opuszcza boisko. A chwilę później Moritz rewanżuje się Juraszczykowi, zaliczając asystę, uderzenie Jury mocne i celne, bramkarz bez szans po raz kolejny - 3:0. Chwila rozprężenia w naszych szeregach i 2 minuty później to goście cieszą się z pierwszej bramki, głową piłkę wpakował do naszej siatki Kocurek. W 84 minucie świetną kontrę w naszym wykonaniu przerwał zawodnik gości na 30 metrze, gdy z piłką zabierał się Juraszczyk.

Zieloni po bardzo emocjonującym meczu zasłużenie wygrali z liderem, a zaangażowanie i liczba prób oraz przeprowadzonych akcji wystarczyłaby na kilka wcześniejszych spotkań.

W najbliższym tygodniu Zielonych czekają dwa spotkania. Klasycznie spotykamy się na jesień z Cidrami, klasycznie na ich boisku, tym razem w ramach finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu, w środę. Natomiast kolejne ligowe spotkanie zagramy w sobotę o godzinie 15.00 w Dąbrowie Górniczej z Unią.

CEL SZCZEGÓŁOWY: TS SZOMBIERKI BYTOM 34

Dzień dziecka z Jakubek KamińskimKolejka 28: Ruch Radzionków - Szombierki Bytom 1:1Kolejka 27: Szombierki Bytom - Piast II Gliwice 0:1Sztandar 2023Kolejka 23: Szombierki Bytom - Przemsza Siewierz 1:0Lija KlugeKolejka 21: Szombierki Bytom - MKS Myszków 2:2Skarb Kibica 2022 vol 2Sparing: Szombierki Bytom - ŁTS Łabędy 3:1